In the article, the problem of academic integrity of students of higher education institutions is considered and the main pedagogical conditions for reduction of manifestations of academic insanity are offered on the basis of three interrelated psychological and pedagogical components: motivational, normative and cultural value.
У статті розглянуто проблему академічної доброчесності студентів вищих навчальних закладів та запропоновано основні педагогічні умови для зменшення проявів академічного недоброчесності на основі трьох взаємопов"язаних психолого-педагогічних компонентів: мотиваційної, нормативної та культурної цінності. Вища школа - це своєрідна модель суспільства. Тому впровадження академічних ідей добросовісності є поступовим, складним та тривалим, тому його слід постійно вдосконалювати, оскільки навчальні досягнення та науково-дослідні цілі можуть підпорядковуватися лише етичним стандартам. Зрештою, це призведе до системних змін у житті суспільства, починаючи з конкретних змін у житті кожного вищого навчального закладу. Можна зробити висновок, що для зменшення проявів академічної доброчесності вищі навчальні заклади повинні дотримуватися відповідних педагогічних умов: забезпечення безпечного освітнього простору, який формується на етич&них принципах і включає пра-
вовий захист, особисту та колективну відповідальність; навчальна діяльність, яка інформує про явище академічної доброчесності та наслідки недобросовісного характеру, а також про запровадження курсів академічної грамотнос&ті в освітніх програмах; академічна свобода, що розуміється як прозорість результатів академічної доброчесності, самостійність у виборі дисциплін, наукові дослідження.